BZX84-B6V8,215
- Артикул производителя:
- BZX84-B6V8,215
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 6.8V 250MW TO236AB
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 4 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 250 mW
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.8 V