BZT52C3V9-7-F
Артикул производителя:
BZT52C3V9-7-F
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123
Производитель :
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.9 V