BZT52C5V6-TP
- Артикул производителя:
- BZT52C5V6-TP
- Производитель/Бренд:
- Micro Commercial Co
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
- Производитель :
- Micro Commercial Co
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±7%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V