BZV55-C5V6,115
- Артикул производителя:
- BZV55-C5V6,115
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDS
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- LLDS; MiniMelf
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V