BZX55B3V3-TAP
- Артикул производителя:
- BZX55B3V3-TAP
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 90 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 3.3 V