TZX5V1A-TR
- Артикул производителя:
- TZX5V1A-TR
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V