BZX79-C12,143
- Артикул производителя:
- BZX79-C12,143
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 12V 400MW ALF2
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Power - Max :
- 400 mW
- Supplier Device Package :
- ALF2
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 12 V