DFLZ5V6-7
- Артикул производителя:
- DFLZ5V6-7
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.6V 1W POWERDI123
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 4 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- POWERDI®123
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PowerDI™ 123
- Tolerance :
- ±7%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V