2BZX84C27
Артикул производителя:
2BZX84C27
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
ZENERDIODE,SOT-23,27V,0.3W,5%
Производитель :
Diotec Semiconductor
Категория товара :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 18.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V