BZB84-C56,215
- Артикул производителя:
- BZB84-C56,215
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER ARRAY 56V SOT23
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 1 Pair Common Anode
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 39.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 200 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 56 V