BZB84-C27,215
Артикул производителя:
BZB84-C27,215
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 18.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-236AB
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V