2BZX84C27
- Артикул производителя:
- 2BZX84C27
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- ZENER SOT-23 27V 0.3W 5%
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 1 Pair Common Anode
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 18.9 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 80 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3 (TO-236)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 27 V