PZU14DB2,115
- Артикул производителя:
- PZU14DB2,115
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- ZENER DIODE, 14V V(Z), 2.14%, 0.
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 2 Independent
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 11 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 10 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Power - Max :
- 250 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 5-TSSOP
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 14 V