STZ6.2NT146
- Артикул производителя:
- STZ6.2NT146
- Производитель/Бренд:
- Kionix Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER ARRAY 6.2V SMD3
- Производитель :
- Kionix Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 1 Pair Common Anode
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 200 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMD3
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.2 V