FTZ5.6ET148
- Артикул производителя:
- FTZ5.6ET148
- Краткое описание:
- DIODE ZENER ARRAY 5.6V SMD5
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 2.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Power - Max :
- 200 mW
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V