BZX84C12S-7-F
- Артикул производителя:
- BZX84C12S-7-F
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER ARRAY 12V SOT363
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 2 Independent
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-363
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 12 V