MMBZ27VDA-HE3-08
- Артикул производителя:
- MMBZ27VDA-HE3-08
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 27V 225MW SOT23
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Arrays
- Configuration :
- 1 Pair Common Anode
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 80 nA @ 22 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 225 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Tolerance :
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 27 V