UGB12HTHE3/81
- Артикул производителя:
- UGB12HTHE3/81
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE GEN PURP 500V 12A TO263AB
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Rectifiers - Single
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 12A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 30 µA @ 500 V
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 50 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-263AB (D²PAK)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 500 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.75 V @ 12 A