DMA10P1600PZ-TUB
- Артикул производителя:
- DMA10P1600PZ-TUB
- Краткое описание:
- DIODE GEN PURP 1.6KV 10A TO263HV
- Capacitance @ Vr, F :
- 4pF @ 400V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 1600 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-263HV
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.26 V @ 10 A