TSP15H120S S1G
- Артикул производителя:
- TSP15H120S S1G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE SCHOTTKY 120V 15A TO277A
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Rectifiers - Single
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 250 µA @ 120 V
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-277, 3-PowerDFN
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-277A (SMPC)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 120 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 750 mV @ 15 A