PMEG60T20ELR-QX
Артикул производителя:
PMEG60T20ELR-QX
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SOD123W
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F :
370pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
2A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1.2 µA @ 60 V
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
175°C
Package / Case :
SOD-123W
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
12 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOD-123W
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
620 mV @ 2 A