DSEP12-12BZ-TUB
- Артикул производителя:
- DSEP12-12BZ-TUB
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- DIODE GEN PURP 1.2KV 12A TO263HV
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Diodes - Rectifiers - Single
- Capacitance @ Vr, F :
- 5pF @ 600V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 12A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 1200 V
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 70 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-263HV
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 3.25 V @ 15 A