800-1.00-17P-BL-00500
- Артикул производителя:
- 800-1.00-17P-BL-00500
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- CORD AS3112 - IEC 320-C13 16.40'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Power, Line Cables and Extension Cords
- 1st Connector :
- AS3112
- 2nd Connector :
- IEC 320-C13
- Approval Agency Marking :
- CCC, CEBEC, DEMKO, EAC, FIMKO, KEMA-KEUR, NEMKO, OVE, SEMKO, VDE
- Approved Countries :
- Color :
- Black
- Cord Type :
- GTSA3G1.0
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Features :
- Length :
- 16.40' (5.00m)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 60°C
- Product Status :
- Obsolete
- Shielding :
- Unshielded
- Style :
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- Voltage Rating :
- 250V
- Wire Gauge :
- 17 AWG