FL-101L-16AWG-50FT
- Артикул производителя:
- FL-101L-16AWG-50FT
- Производитель/Бренд:
- Global Industrial
- Краткое описание:
- CORD 16 AWG 50' ORANGE OUTDOOR
- Производитель :
- Global Industrial
- Категория товара :
- Power, Line Cables and Extension Cords
- 1st Connector :
- 2nd Connector :
- Approval Agency Marking :
- cUL, UL
- Approved Countries :
- Color :
- Orange
- Cord Type :
- SJTW
- Current Rating (Amps) :
- 13A
- Features :
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Style :
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- Voltage Rating :
- 125V
- Wire Gauge :
- 16 AWG