PMEG120G10ELR-QX
- Артикул производителя:
- PMEG120G10ELR-QX
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE GEN PURP 120V 1A SOD123W
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Rectifiers - Single
- Capacitance @ Vr, F :
- 36pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 30 nA @ 120 V
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 175°C
- Package / Case :
- SOD-123W
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 12 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOD-123W
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 120 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 840 mV @ 1 A