TMBYV10-60FILM
- Артикул производителя:
- TMBYV10-60FILM
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- DIODE SCHOTTKY 60V 1A MELF
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория товара :
- Diodes - Rectifiers - Single
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 µA @ 60 V
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 125°C
- Package / Case :
- DO-213AB, MELF
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- MELF
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 700 mV @ 1 A