PWCD-515P515R-15A-50F-BLK
- Артикул производителя:
- PWCD-515P515R-15A-50F-BLK
- Производитель/Бренд:
- Unirise USA
- Краткое описание:
- CORD 5/15P - 5/15R 14AWG 50FT
- Производитель :
- Unirise USA
- Категория товара :
- Power, Line Cables and Extension Cords
- 1st Connector :
- NEMA 5-15P
- 2nd Connector :
- NEMA 5-15R
- Approval Agency Marking :
- cUL, UL
- Approved Countries :
- Canada, United States
- Color :
- Black
- Cord Type :
- SJTW
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Style :
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- Voltage Rating :
- 125V
- Wire Gauge :
- 14 AWG