PWCD-L530PL530R-30A-10F-BLK
- Артикул производителя:
- PWCD-L530PL530R-30A-10F-BLK
- Производитель/Бренд:
- Unirise USA
- Краткое описание:
- CORD L5/30P - L5/30R 10AWG 10FT
- Производитель :
- Unirise USA
- Категория товара :
- Power, Line Cables and Extension Cords
- 1st Connector :
- NEMA L5-30P
- 2nd Connector :
- NEMA L5-30R
- Approval Agency Marking :
- cUL, UL
- Approved Countries :
- Canada, United States
- Color :
- Black
- Cord Type :
- SJT
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Features :
- Locking
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Number of Conductors :
- 3
- Active
- Shielding :
- Style :
- Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
- Voltage Rating :
- 125V
- Wire Gauge :
- 10 AWG