AK500/14-RA-6-0.5
- Артикул производителя:
- AK500/14-RA-6-0.5
- Производитель/Бренд:
- Assmann WSW Components
- Краткое описание:
- CORD 14AWG IEC320 RA - CBL 1.64'
- Производитель :
- Assmann WSW Components
- Категория товара :
- Power, Line Cables and Extension Cords
- 1st Connector :
- IEC 320-C13, Right Angle
- 2nd Connector :
- Cable
- Approval Agency Marking :
- UL
- Approved Countries :
- United States
- Color :
- Black
- Cord Type :
- SJT
- Current Rating (Amps) :
- 18A
- Features :
- Length :
- 1.64' (500.0mm)
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 60°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Unshielded
- Style :
- Female Sockets (Slots) to Leads
- Voltage Rating :
- 250V
- Wire Gauge :
- 14 AWG