PKT-MEZDPD3603A-8556
- Артикул производителя:
- PKT-MEZDPD3603A-8556
- Производитель/Бренд:
- Monolithic Power Systems Inc.
- Краткое описание:
- CONFIGURABLE 3603A BUCK EVAL BRD
- Производитель :
- Категория товара :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 3A
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s), Cable(s), Accessories
- Utilized IC / Part :
- mEZDPD3603A-8556
- Voltage - Input :
- 4.5V ~ 36V
- Voltage - Output :
- 0.6V ~ 12V