MVTD36BF120M010A00
- Артикул производителя:
- MVTD36BF120M010A00
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- EVAL BRD FOR MVTM36BF120M010A00
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 10A
- Frequency - Switching :
- 1.65MHz
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Isolated
- Power - Output :
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- MVTM36Bx120M010A00
- Voltage - Input :
- 26V ~ 50V
- Voltage - Output :
- 12V