MYMGK1R812ERSR-EVM
- Артикул производителя:
- MYMGK1R812ERSR-EVM
- Производитель/Бренд:
- Murata Power Solutions Inc.
- Краткое описание:
- EVAL BOARD FOR MYMGK1R812ERSR
- Производитель :
- Murata Power Solutions Inc.
- Категория товара :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 12A
- Frequency - Switching :
- 500kHz
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- 21.6 W
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- MYMGK1R812ERSR
- Voltage - Input :
- 8V ~ 15V
- Voltage - Output :
- 0.7V, 1.8V