LMZ12001EXTEVAL/NOPB
- Артикул производителя:
- LMZ12001EXTEVAL/NOPB
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- BOARD EVAL LMZ12001EXT
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 1A
- Frequency - Switching :
- Up to 1MHz
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- LMZ12001EXT
- Voltage - Input :
- 4.5V ~ 20V
- Voltage - Output :
- 1.8V