KUSBVX-SMT3-CS-B30TRC
- Артикул производителя:
- KUSBVX-SMT3-CS-B30TRC
- Производитель/Бренд:
- Kycon, Inc.
- Краткое описание:
- CONN RCPT USB3.1 TYPEC 4POS DUAL
- Производитель :
- Kycon, Inc.
- Категория товара :
- USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
- Connector Type :
- USB-C (USB TYPE-C)
- Current Rating (Amps) :
- 5A
- Features :
- Board Guide, Solder Retention
- Gender :
- Receptacle
- Ingress Protection :
- Mating Cycles :
- Mounting Feature :
- Vertical
- Mounting Type :
- Surface Mount, Through Hole
- Number of Contacts :
- 24
- Number of Ports :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Shielded
- Specifications :
- USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1))
- Termination :
- Solder
- Voltage - Rated :
- 30V