DX07B024JJ1R1500
- Артикул производителя:
- DX07B024JJ1R1500
- Производитель/Бренд:
- JAE Electronics
- Краткое описание:
- CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория товара :
- USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
- Connector Type :
- USB-C (USB TYPE-C)
- Current Rating (Amps) :
- 0.25A, 1.25A
- Features :
- Pick and Place
- Gender :
- Receptacle
- Ingress Protection :
- Mating Cycles :
- Mounting Feature :
- Horizontal, Mid Mount
- Mounting Type :
- Board Edge, Cutout; Surface Mount; Through Hole, Right Angle
- Number of Contacts :
- 24
- Number of Ports :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Shielded
- Specifications :
- USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1))
- Termination :
- Solder
- Voltage - Rated :
- 20V