KUSBVX-AS1N-B30
- Артикул производителя:
- KUSBVX-AS1N-B30
- Производитель/Бренд:
- Kycon, Inc.
- Краткое описание:
- CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS VERT
- Производитель :
- Kycon, Inc.
- Категория товара :
- USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
- Connector Type :
- USB-A (USB TYPE-A)
- Current Rating (Amps) :
- 1A
- Features :
- Board Lock
- Gender :
- Receptacle
- Ingress Protection :
- Mating Cycles :
- 1500
- Mounting Feature :
- Vertical
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Contacts :
- 4
- Number of Ports :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Shielded
- Specifications :
- USB 2.0
- Termination :
- Solder
- Voltage - Rated :
- 30VAC