LCMA25-8-C
- Артикул производителя:
- LCMA25-8-C
- Производитель/Бренд:
- Panduit Corp
- Краткое описание:
- CONN TERM RECT RING 25MM #M8
- Производитель :
- Panduit Corp
- Категория товара :
- Ring Connectors
- Color :
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Material :
- Copper
- Features :
- Insulation :
- Non-Insulated
- Length - Overall :
- 1.457" (37.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Stud/Tab Size :
- M8 Stud
- Terminal Type :
- Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
- Termination :
- Crimp
- Thickness :
- 0.063" (1.60mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.610" (15.49mm)
- Wire Gauge :
- 25mm²