LCD10-14B-L
- Артикул производителя:
- LCD10-14B-L
- Производитель/Бренд:
- Panduit Corp
- Краткое описание:
- CONN TERM RECT TONG 10 AWG #1/4
- Производитель :
- Panduit Corp
- Категория товара :
- Rectangular Connectors
- Color :
- Features :
- Insulation :
- Non-Insulated
- Length - Overall :
- 1.910" (48.51mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Stud/Tab Size :
- 1/4 Stud
- Tab Thickness :
- 0.050" (1.27mm)
- Terminal Style :
- Two Stud Holes
- Terminal Type :
- Rectangular Tongue
- Termination :
- Crimp, Barrel
- Width - Outer Edges :
- 0.420" (10.67mm)
- Wire Gauge :
- 10 AWG