HI0600500000G
- Артикул производителя:
- HI0600500000G
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Anytek
- Краткое описание:
- TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM
- Производитель :
- Amphenol Anytek
- Категория товара :
- Headers, Plugs and Sockets
- Color :
- Green
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 15 A
- Features :
- Retention Latches (Non-Wire Side)
- Header Orientation :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 6
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Plug Wire Entry :
- 180°
- Positions Per Level :
- 6
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
- Type :
- Plug, Female Sockets
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V