FXPT10200
- Артикул производителя:
- FXPT10200
- Производитель/Бренд:
- Amphenol PCD
- Краткое описание:
- TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM
- Производитель :
- Amphenol PCD
- Категория товара :
- Headers, Plugs and Sockets
- Color :
- Black
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 15 A
- Features :
- Retention Latches (Non-Wire Side)
- Header Orientation :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Levels :
- 2
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- 105°C
- Pitch :
- 0.200" (5.08mm)
- Plug Wire Entry :
- 90°
- Positions Per Level :
- 5
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw with Captive Plate
- Type :
- Plug, Female Sockets
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V