AR 14-HZL/01-TT
- Артикул производителя:
- AR 14-HZL/01-TT
- Производитель/Бренд:
- Assmann WSW Components
- Краткое описание:
- CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD
- Производитель :
- Assmann WSW Components
- Категория товара :
- IC Sockets
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 10.0µin (0.25µm)
- Contact Finish Thickness - Post :
- 200.0µin (5.08µm)
- Contact Material - Mating :
- Beryllium Copper
- Contact Material - Post :
- Beryllium Copper
- Features :
- Open Frame
- Housing Material :
- Thermoplastic, Polyester
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions or Pins (Grid) :
- 14 (2 x 7)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Pitch - Post :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Type :
- DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing