HDR100IMP10F-G-V-SM-DR
- Артикул производителя:
- HDR100IMP10F-G-V-SM-DR
- Производитель/Бренд:
- Chip Quik Inc.
- Краткое описание:
- CONN HDR 10POS 0.1 GOLD SMD
- Производитель :
- Chip Quik Inc.
- Категория товара :
- Headers, Receptacles, Female Sockets
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Post :
- Contact Type :
- Female Socket
- Current Rating (Amps) :
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Insulation Height :
- 0.205" (5.20mm)
- Mated Stacking Heights :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- 0.100" (2.54mm)