FI-RE21S-VF-R1300
- Артикул производителя:
- FI-RE21S-VF-R1300
- Производитель/Бренд:
- JAE Electronics
- Краткое описание:
- CONN RCPT 21POS 0.02 GOLD SMD
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория товара :
- Headers, Receptacles, Female Sockets
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Post :
- Contact Type :
- Female Blade Socket
- Current Rating (Amps) :
- 0.8A per Contact
- Fastening Type :
- Latch Holder
- Features :
- Shielded, Solder Retention
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Insulation Height :
- 0.183" (4.65mm)
- Mated Stacking Heights :
- 10.1mm, 16.1mm
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 21
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Pitch - Mating :
- 0.020" (0.50mm)