BG030-14-A-0450-0300-N-G
- Артикул производителя:
- BG030-14-A-0450-0300-N-G
- Краткое описание:
- 14W, 2.54MM PITCH PIN HDR, SIL,
- Contact Length - Mating :
- 0.177" (4.50mm)
- Contact Length - Post :
- 0.118" (3.00mm)
- Current Rating (Amps) :
- 3A per Contact
- Insulation Height :
- 0.100" (2.54mm)
- Number of Positions :
- 14
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Overall Contact Length :
- 0.395" (10.03mm)
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)