HIF3MAW-20D-2.54R(63)
Артикул производителя:
HIF3MAW-20D-2.54R(63)
Производитель/Бренд:
Hirose Electric Co Ltd
Краткое описание:
CONN SOCKET 20POS IDC 28AWG GOLD
Производитель :
Hirose Electric Co Ltd
Категория товара :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
IDC
Color :
Black
Connector Type :
Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
5.90µin (0.150µm)
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge :
28 AWG