HW-01-20-S-D-250-055
- Артикул производителя:
- HW-01-20-S-D-250-055
- Производитель/Бренд:
- Samtec Inc.
- Краткое описание:
- CONN HDR 2POS STACK T/H
- Производитель :
- Samtec Inc.
- Категория товара :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 30.0µin (0.76µm)
- Length - Overall Pin :
- 1.130" (28.702mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.825" (20.955mm)
- Length - Stack Height :
- 0.250" (6.350mm)
- Length - Tail :
- 0.055" (1.400mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)