FW-08-02-F-D-400-067
Артикул производителя:
FW-08-02-F-D-400-067
Производитель/Бренд:
Samtec Inc.
Краткое описание:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Производитель :
Samtec Inc.
Категория товара :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.542" (13.767mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)