DWM-02-61-G-S-816
Артикул производителя:
DWM-02-61-G-S-816
Производитель/Бренд:
Samtec Inc.
Краткое описание:
CONN HDR 2POS 0.05 STACK T/H
Производитель :
Samtec Inc.
Категория товара :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height :
0.816" (20.726mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)