BSTS-110-S-A-16-GT-353-LF
- Артикул производителя:
- BSTS-110-S-A-16-GT-353-LF
- Производитель/Бренд:
- Major League Electronics
- Краткое описание:
- .100 Header
- Производитель :
- Major League Electronics
- Категория товара :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 10.0µin (0.25µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.630" (16.000mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.167" (4.242mm)
- Length - Stack Height :
- 0.353" (8.966mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)