HW-01-11-S-D-240-530
- Артикул производителя:
- HW-01-11-S-D-240-530
- Краткое описание:
- CONN HDR 2POS STACK T/H
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 30.0µin (0.76µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.930" (23.622mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.160" (4.064mm)
- Length - Stack Height :
- 0.240" (6.096mm)
- Length - Tail :
- 0.530" (13.462mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)